Aloha!

florin_1507

Aloha!

Mesaj de florin_1507 » Sâm, 14 Ian 2017 14:35

Salutari si urari de bine pentru membrii acestui forum, cat si pentru membrii A.C.C. Aztekium! Numele meu este Jeberian Florin, 38 de ani, locuiesc in S-V, Caras-Severin, Clisura Dunarii, Susca mai exact ... foarte aproape de dl.Marisescu (Veterinar), caruia ii multumesc pe aceasta cale pentru "stimulentul" de a revenii in lumea iubitorilor de cactusi.
De cactusi m-am atasat undeva prin 1998; ceva mai tarziu, inceputul aniilor 2000, am facut cunostiinta si cu alti colectionari din tara. Am fost placut impresionat de activitatea membrilor Aztekium in urma unor vizite la Baia Mare si Satu Mare, astfel incat inscrierea in Asociatie a fost urmatorul pas.
Pe Cristi Neciu l-am vizitat exact acum 15 ani, pe vremea cand Gilaul nu avea autostrada si sera de cactusi era destul de micuta! :wink:
Am "prapadit" de-a lungul timpului destul de multi cactusi, doar opuntiile hardy si o mana de echinocereusi si escobarii au rezistat la vitregiile iernii si la neglijenta mea. Speciile de opuntia sunt plantate de aproximativ 10 ani in natura, fara a beneficia de vreo ingrijire.
Astept sa ne intalnim/reintalnim la viitoarele evenimente legate de pasiunea comuna si sa innodam/reinnodam amicitii si voie buna! :hug:

Cristi

Re: Aloha!

Mesaj de Cristi » Sâm, 14 Ian 2017 14:58

Salut Florin,
Bine ai (re)venit!
Speciile hardy au rezistat fiindca stiau ele ca vor veni si vremuri mai prielnice pentru cactusi :-).
cactus wizard

veterinar

Re: Aloha!

Mesaj de veterinar » Dum, 15 Ian 2017 21:52

Ma bucur mult pentru Florin.Decat sa-mi p[lece surplusurile in alte zone,mai bine aici pe aproape.
Se va reface colectia cu siguranta.Greu a fost pana am resuscitat microbul.
Sa fie intr-un ceas bun.Sunt in tratative cu un timisorean care sper sa fie in curand membrul nostru
S-auzim de mai bine
Nicusor.

Scrie răspuns

Înapoi la “Bine ati venit - sa ne prezentam”