Probleme forum

Anne-mary

Re: Probleme forum

Mesaj de Anne-mary » Mar, 18 Iun 2013 22:01

Ovidiu, este extraordinar de frumoasa dna paianjen. Mersi pt link si pt poze dar pana vor avea nevoie baietii mei de ele pt la scoala ahaaaaahaaaaa vei fi si mai batran :))))

Ovidiu

Mesaj de Ovidiu » Joi, 20 Iun 2013 16:22

Buna Anne-Mary
Anne-mary scrie: ...dar pana vor avea nevoie baietii mei de ele pt la scoala ahaaaaahaaaaa vei fi si mai batran :))))
Te inseli. Voi fi mai tanar! :laugh: Timpul meu nu trece, timpul meu intodeauna vine :mrgreen:

Poate te vei amuza citind asta secretul-nemuririi-t328.html

Tii minte cand ai scris pe un forum ca atunci cand vor mai creste, vei iesi cu copii si ii vei invata sa faca poze in natura si cum sa priveasca natura si sa se bucure de minunile acesteia ? E cea mai pretioasa amintire a mea de pe acel forum.

Anne-Mary ai un suflet bun. Te invit sa te alaturi oamenilor din lumea intreaga care ofera poze gratis cu tinta in special pentru activitatile copiilor si studentilor, dar nu numai.
Poti citi aici modul in care mi-am licentiat pozele din galeria forumului

licentierea-fotografiilor-membrului-for ... -t365.html

e drept am cam lungit explicatiile gandindu-ma ca inca in Romania nu sunt prea bine intelese unele aspecte ale formelor de licentiere.

Cred ca multe din pozele mele, dat fiind zona din care provin, pentru zona Europei si a Romaniei in special, sunt mai mult cu aspect de curiozitate.
Dar poze libere cu soparle ca a ta (si ai multe si alte poze faine) pot fi mult mai valoroase pentru copii din Romania. Sigur poti sa o faci unde vrei punand poze aici in galeria forumului sau in alta parte.

Sigur daca sunt poze care vrei sa le publici undeva anume sau sunt poze destinate a fi vandute pentru a amortiza cheltuieli/investitii acestea au un alt rol si sunt pastrate altfel. Dar chiar si profesionistii care traiesc din fotografie, intotdeuna au poze care le pot oferi liber.
Si desigur daca nu doresti sau nu doresti sa faci asta deocamdata, fii sigura ca nu e nici o problema. Sper sa nu te deranjeze invitatia mea.

In final un proverb al gradinarilor : Cel care da, intotdeauna are. :grin:

Toate cele bune, Ovidiu.

Anne-mary

Mesaj de Anne-mary » Joi, 20 Iun 2013 19:01

Buna Ovidiu.
Mi-ai explicat cum e cu pozele aici, dar memoria e scurta asa ca pana prind si eu ideea postez pozele in formatul asta. Spuneam ca ii voi scoate la padure cand vor mai creste? hmmmm http://s511.photobucket.com/user/anne-m ... sort=6&o=0
http://s511.photobucket.com/user/anne-m ... sort=6&o=2
http://s511.photobucket.com/user/anne-m ... sort=6&o=3

Ovidiu

Mesaj de Ovidiu » Joi, 20 Iun 2013 20:07

Mersi de poze Anne-mary!
Declar "Proeictul Gandacul" (daca imi amintesc bine, parca asa l-a numit sotul tau) reusit nu 100% ci 200%
Din cate vad pustanii gusta Natura la propriu. Ai grija la ce mananca.
Sigur acest tip de fotografii sunt pentru albumul tau si asa cu link-adresa e cea mai potrivita afisare.
Nu la tipul asta de foografii ma refeream cand vorbeam de galeria forumului. Dar tu stii asta :laugh:

Cat despre afisarea in galerie. E simplu. Deschizi din tabul de sus "Galerie". Dai clik pe butonul "Adaugati o poza", buton situat in josul paginii. Se deschide o fereastra de dialog. Cu butonul "Browse" cauti poza in calulici si o selectezi. In dreptunghiul cu numele "Fisierul" va apare adresa pozei din calculiciu tau. Apoi completezi, dupa caz, cele cateva date (le poti completa si ianinte de cautarea pozei, ordinea nu conteaza). In final verifici si apesi butonul "Trimite poza". Apesi ... him adica clik pe el.

Vezi sa nu trimiti gresit vreo poza ... :laugh: Poza trebuie sa fie pregatita prealabil daca e nevoie. Decupata (daca nu o decupezi subiectul poate sa nu fie pus bine in valoare), ... etc.
Si mai ales datele ce se completeaza sa fie corecte ca nu poti edita datele pozei si de ai pus un nume gresit la o planta nu mai poti schimba :cry: si tot ce mai poti face e sa te plangi si rogi la administratia forumului. Drept sa zic nu prea inteleg ratiunea setarii acesteia, adica sa nu iti poti edita singur datele anexa la fotografiile proprii. Dar asta e treaba administratiei. :laugh: Ma gandesc ca pe viitor sa pun datele la comentarii. Asa pot reveni daca s-a strecurat vreo eroare :lol:

Apoi, desigur daca vrei, ca sa afisezi poza intr-un subiect vizualizezi poza cu clik pe ea in galerie, se deschide poza si ai jos un dreptunghi in dreptul caruia scrie "Cod pentru adaugarea pozei in forumul cactusi.net (cu tot cu link):" copiezi adresa din dreptunghi, adica faci "copy" si apoi desigur faci "paste" acolo unde vrei sa pui poza in discutie.

Simplu :razz:

Anne-mary

Mesaj de Anne-mary » Joi, 20 Iun 2013 20:14

Si sa continui. Ovidiu, cred ca ma confuzi cu o persoana f fresh, odihnita, cu ochii linpezi si neuronii nealterati. Eu nu sunt acea persoana. Am o saptamana de cand ma trezesc din ora in ora pe timpul noptii. Abia am avut energie sa pun in ghivece cactusii primiti de la Gino. Ce vrea sa spun e ca nu ma mai pot concentra mai mult de 10 secunde o data iar mesajele lungi sunt un chin pt mine. Daca odinioara adoram sa iti citesc si recitesc postarile, acum ma deprim cand le termin si realizez ca nu am inteles nimic. Nu ma pune sa citesc suplimentar ca nu ma ajuta neuronii. Bineinteles ca sunt de acord sa foloseasca elevii/studentii pozele mele dar cum as putea efectiv sa fac treaba asta nu am mai retinut. Sunt de rasul curcilor :)))
Hai ca ma bag la culcare si daca am o noapte buna promit ca maine reiau comentariul tau.

Ovidiu

Mesaj de Ovidiu » Joi, 20 Iun 2013 20:21

Nu te ingrijora de starea asta. In situatia data e normala. Nu e de ras.
Si nu e nici o graba cu cititul. Ai tot timpul.
Noapte buna.

Scrie răspuns

Înapoi la “Anunturi ale administratiei”