Intalnire la final de sezon

Gino

Re: Intalnire la final de sezon

Mesaj de Gino » Sâm, 07 Sep 2013 21:28

Buna seara

Ma bucur ca vom fi mai multi, astfel si discutiile vor fi mai diverse si mai interesante.
Pentru cei care vin la intalnire, dar si ca informatie : in parcul de la Obor este in desfasurare un targ de antichitati, il puteti vizita maine daca veniti mai devreme, sau o putem face impreuna inainte de a merge sa stam de vorba.
Gino

Andreea

Mesaj de Andreea » Lun, 09 Sep 2013 18:23

Buna seara

Ieri a fost o zi placuta, o intalnire frumoasa. Discutiile au fost diverse, ne propunandu-ne vreo tema speciala, subiectele zburand de la unul la altul. Alex a fost in verva, avand tot timpul cate ceva de spus si povestit.
Pacat ca nu am fost decat 4 cactusisti, alaturandu-se si sotia lui Laurentiu, care probabil si-a prins urechile auzind discutiile care au virat spre specialitate.
Sper sa nu fie ultima intalnire, chiar daca vine frigul ne putem stange intr-un spatiu acoperit, pe care il vom incalzi noi cu discutii aprinse.

Gino

Mesaj de Gino » Lun, 09 Sep 2013 18:41

Buna seara

Greu cu numaratoarea dupa asa o intalnire placuta ... :lol:
Deci : Gino, Andreea, Anyta, Alex, Laurentiu + sotia...
A fost frumos si distractiv.
Ne-am reamintit de Chereusa, am rememorat intamplari hazlii de acolo, am discutat despre plante, despre oameni, despre forumuri, am si barfit (sic), ca asa e omeneste :wink: , una peste alta a fost frumos. !
Domnul Tar a sunat (multumiri pentru urari !) chiar in timp ce discutiile erau aprinse.
Au lipsit din motive obiective Viorel si tanarul nostru coleg de forum Johnny.
... Dar au lipsit si alti colectionari din Bucuresti sau imprejurimi ce ar fi putut sa vina fara probleme la intalnire.
Sigur ar fi fost bine primiti.
Asa cum spunea si Andreea, ne putem intalni si in viitorul apropiat, anotimpurile ce vin nu reprezinta impedimente in calea pasiunii noastre comune pentru cactusi si suculente.
Iar berea va fi din ce in ce mai rece ... :wink: :bere-noroc:
Sanatate tuturor ! :hug:
Gino

Johnny

Mesaj de Johnny » Lun, 09 Sep 2013 19:43

Buna seara, o sa incerc sa-mi fac parintii mai intelegatori si o sa vin si eu :lol: pana atunci ma pun cu burta pe carte si la vara iar o sa ma umplu de cactusi :))

tenie

Mesaj de tenie » Mar, 10 Sep 2013 19:40

A fost placut, pacat ca timpul a trecut atat de repede. Pacat ca nu au venit mai multi colectionari. Imi doream o ocazie sa ne cunoastem, macar cei care locuim prin zona.
Data viitoare Johnny poate veni cu tot cu carte. :sar:

Scrie răspuns

Înapoi la “Evenimente speciale”