Trecut-au ani și ani la randu-i...

ATar

Trecut-au ani și ani la randu-i...

Mesaj de ATar » Vin, 07 Noi 2014 13:14

Azi, 7 noiembrie 2014 se împlinesc 10 ani de când un tânăr român pasionat de informatică și cactuși s-a înregistrat ca și administrator pe o platformă forum. Prin această înregistrare a dat viață primului forum virtual propriu zis al pasionaților, colecționarilor de cactuși și suculente din România.
Prin inițiativa sa, acest tânăr pe nume Costinel Manole, a reușit în câteva luni să adune la un loc un număr însemnat de fani ai acestor plante. În scurt timp forumul și-a demonstrat utilitatea și valoarea. S-a format o comunitate, virtuală, unde plăcutul se împletea cu utilul. Poate pentru unii a însemnat și începutul unei pasiuni ascunse, necunoscute până atunci.  

Îl felicit pe dl. Costinel Manole pentru inițiativa sa :jos-palaria:
ATar

Numai bine și mulți :cactus1: :cactus3: :cactus2: :cactus4:

simi

Re: Trecut-au ani și ani la randu-i...

Mesaj de simi » Vin, 07 Noi 2014 19:44

:aplauze2: :aplauze1:

Gino

Mesaj de Gino » Vin, 07 Noi 2014 19:50

Buna seara

... Ce informatie interesanta ...
... Si cum trece timpul...
Eram cu totii mai tineri si cu mult mai entuziasti decat acum, trebuie sa o recunoastem...
... Si mult mai naivi !!!
Timpul trece inexorabil si nu uita sa cearna : oamenii, evenimentele, pasiunile, simpatiile, antipatiile...
Singura ramane doar pasiunea pentru plantele pe care le indragim, dincolo de orgolii...
... Si speranta ramane, speranta in unitatea colectionarilor din acesta tara !
Costinel a facut inceputul si pentru asta ii suntem indatorati !

Il felicit si eu pentru acea prima realizare, dar si pentru continuitate ! :aplauze2: :romania: :jos-palaria:
Gino

Cristi

Mesaj de Cristi » Sâm, 08 Noi 2014 08:51

Felicitari, Costi, pentru initiativa!
A fost perioada de aur a cactusismului romanesc, vremuri de care imi aduc aminte cu drag. Am invatat mult despre plante pe forumul cactusi.com creat de Costi, am cunoscut multi iubitori de plante, am facut schimburi, vanzari si achizitii de plante si seminte.
A fost un foc de emulatie, informatie si concentrare cactusista din care a rezultat un progres de ansamblu al cactusismului romanesc si colectionari noi cu evolutii din cele mai variate.
M-as bucura sa citeasca si Costi acest topic si, daca va dori, sa intervina :-)
cactus wizard

Scrie răspuns

Înapoi la “Evenimente speciale”