Simfonia Lalelelor 2015

Maranta

Simfonia Lalelelor 2015

Mesaj de Maranta » Vin, 10 Apr 2015 21:47

Salut ,

in perioada 24-26.04.2015 va avea loc la Pitesti a 38-a editie a Simfoniei Lalelelor !

va asteptam cu drag in orasul Lalelelor !!!

Gino

Re: Simfonia Lalelelor 2015

Mesaj de Gino » Sâm, 11 Apr 2015 19:47

Buna seara

Eu pot sa va confirm ca la Pitesti vor fi doi cactusisti de calibru, cu un stand comun : Eugen Belu si Bogdan Naidin
Sper sa fiu prezent sambata ... daca nu intervine ceva neprevazut pana atunci.
Gino

Gino

Mesaj de Gino » Sâm, 25 Apr 2015 20:07

Buna seara

Am vizitat astazi Simfonia lalelelor de la Pitesti, dupa o pauza de doi ani.
Schimbari majore fata de anii trecuti. Standuri mult mai putine = plante mai putine !
Cactusi si suculente la trei standuri : Eugen Belu impreuna cu Bogdan Naidin, Adi Popa si domnul Matei din Pitesti.
Fotografie de colectie , de la stanga la dreapta : Gino - Eugen - Adi - Alex

De ce fotografie de colectie ? - pentru ca in ea apare Eugen Belu din Craiova, mai putin prezent in virtual !
Gino

Cristi

Mesaj de Cristi » Sâm, 25 Apr 2015 20:18

Va salut, domnilor!
cactus wizard

Maranta

Mesaj de Maranta » Lun, 27 Apr 2015 17:47

Salut ,

mai adaug eu o fotografie care de asemenea se poate adauga intr-o colectie de fotografii cu oameni care si-au dedicat o viata cresterii acestor frumoase plante....George Maiuru - Gicu si Eugen Belu...

in aceste zile ale Simfoniei chiar daca standurile cactusistilor au fost putine rezumandu-se la cele ale lui Eugen Belu si Bogdan Naidin , Dl.Matei din Pitesti si Adi Popa, colectionari din toata tara au trecut pe la standul lui Eugen Belu . Pe unii dintre ei doar i-am salutat cu altii am purtat discutii interesante despre insamantari , altoiri si cresterea cactusilor .
Si daca tot au fost enumerati cativa va mai spun ca au trecut prin Pitesti si Rodion Stanescu , George Lita ( Geo, George), Andreea , Gicu Maiuru , Liviu Jidoveanu ( Liviutz), Dag Panco , Cristian Lucaciu din Cluj ( care era si expozant cu plante si arbusti extraordinari de frumosi ), Marinica ( expozant cu plante si arbusti ), Laurentiu Tenie, Dl.Popescu ....probabil am uitat pe cineva sau nu am fost prezent atunci cand au trecut pe la stand si imi cer scuze pentru ca nu au fost enumerati .

dana rusu

Mesaj de dana rusu » Joi, 14 Mai 2015 17:30

frumoase intalniri,va invidiez. :aplauze2:

Scrie răspuns

Înapoi la “Evenimente speciale”