Cultivari de Astrophytum

Scrie răspuns [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Melchior

Cultivari de Astrophytum

Mesaj de Melchior » Vin, 17 Iul 2015 16:14

Va salut !

In octombrie, 2014 am scris cateva cuvinte in Jurnal Aztekium despre cultivari de Astrophytum .
https://files.acrobat.com/a/preview/5a8 ... e45c8d6ce7
De atunci inbogatind colectia si cu alti exemplari mai mult sau mai putin diferiti,aceste plante au crescut, au inceput sa infloreasca si sa faca parte definitiva din colectie.

La inceput nu am vrut sa umplu colectia cu hibrizi de Astrophytum dar au inceput sa-ne placa ,cativa din ele chiar sun foarte aspectuosi.

Roxana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Cultivari de Astrophytum

Mesaj de Roxana » Mar, 21 Iul 2015 09:51

Foarte frumosi! Astrophytum e genul meu favorit.

ovidiux

Mesaj de ovidiux » Mar, 20 Oct 2015 14:05

mie imi place mult echinopsis , thelocactus , sulcorebutia si parodia

jinkou

Mesaj de jinkou » Mar, 20 Oct 2015 19:13

Cei mai frumoși cactuși sunt hibrizii de Astrophytum ca asterias superkabuto și hanazono, și myriostigma kikko. Genul meu preferat. Numai că nu prea se găsesc în țară exemplare de hibrizi japonezi.
Când îţi aminteşti de Dumnezeu roagă-te, ca atunci când Îl vei uita, El să Îşi aducă aminte de tine.
Sfântul Marcu Ascetul

https://jinkou.sunphoto.ro/Colectia_mea_de_cactusi

Scrie răspuns
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Înapoi la “Discutii generale”