Aniversari CACTUSI.NET

George

Aniversari CACTUSI.NET

Mesaj de George » Dum, 20 Ian 2013 10:27

Salutari tuturor!
De azi aveti 100 de membri inscrisi! :aplauze2: Felicitari administratorilor site-ului pentru tot ce au facut ca acest loc sa devina un colt de relaxare si informare pentru impatimitii de cactusi & suculente!! :aplauze1:
Tineti-o tot asa, ca nu gresiti... va doresc sanatate si membri mai multi decat aveti flori pe cactusii vostrii...
Sa ne traiti! :hug: :jos-palaria:
O femeie frumoasă e o bijuterie, o femeie bună e o comoara întreagă.

Gino

Re: Aniversari CACTUSI.NET

Mesaj de Gino » Dum, 20 Ian 2013 18:22

Buna seara
Salut George

"De azi aveti 100 de membri inscrisi!"

...Cum ar veni ... Cristi si eu avem ... 100 de membrii ?
Nu prietene, nici vorba de asa ceva !!!
Forumul acestui site are o suta de membrii in acest moment.
Cristi si eu avem acest site ... si atat.
Sigur, faptul ca o suta de iubitiri de cactusi si suculente au ales din proprie initiativa sa aiba un cont pe forum, este un lucru imbucurator pentru noi .
Dar niciodata nu ne-am propus sa fie pe acest forum nustiu cati membrii, sau mai multi decat pe cutare forum.
Cei care au venit si care poate vor mai veni, au facut-o de buna voie si o vor face de buna voie.
Acest forum nu agreeaza politica sectelor religioase de exemplu, aceea de atragere a cat mai multor membrii. Asta este o prostie.
Nu inventam membrii, asa cum se mai practica.
Cine doreste sa se alature acestei comunitati virtuale, este bine venit daca vine cu intentii pasnice.
Cine doreste sa plece dupa ce a venit si a constatat ca a gresit locul, poate sa plece linistit, asa cum a si fost cazul de cateva ori.
Nici mie si nici lui Cristi nu ne face placere sa excludem membrii de pe acest forum, dar, din pacate am fost obligati sa luam si astfel de masuri.
Nu neaparat pentru noi, ci pentru linistea si buna functionare a acestui spatiu.

Scuze pentr divagatii...

George, noi iti multumim pentru cuvintele frumoase dar si pentru ca fara inhibitii, scrii liber ceea ce simti.
Gino

Cristi

Mesaj de Cristi » Dum, 20 Ian 2013 21:28

Salut George,
Am vazut si eu acum cateva zile ca aveam 99 de membri si recent am mai avut o cerere de inscriere. Sigur ca ne bucura faptul ca exista doritori; asta inseamna ca oamenii gasesc acest loc placut si util, ceea ce ne si dorim. :smile:
Cel mai mult ne bucura insa normalitatea si decenta si pentru asta multumim tuturor. Au fost si momente cand am fost pusi in fata unor situatii mai putin placute si nedorite. Le-am rezolvat cu buna credinta si corect. Nu le-am explicat intotdeauna nu fiindca am avea ceva de ascuns, ci fiindca ar fi insemnat sa scoatem pe tapet multe lucruri mai putin frumoase si sa perpetuam scandaluri si divergente fara nici o relevanta pentru acest hobby. Am preferat uneori sa incasam o palma nemeritata sau sa aparem cu pete si bube noi ca persoane decat sa transformam acest forum in centru de replici si platiri de polite. Asa ne dorim sa procedam si de acum incolo.
Multumim pentru felicitari, sunt pentru toti cei 100 de membri! Sa fim sanatosi si voiosi!
cactus wizard

George

Mesaj de George » Dum, 20 Ian 2013 22:59

Salut! Pentru diplomatie si tact, pentru straduinta de a pastra forumul departe de conflicte ce nu au legatura cu cactusii, pentru interesul acordat acestor plante :jos-palaria: ...ei bine, astea sunt ”motive” pentru care multi oameni de calitate, iubitori de natura si flori de cactusi, de liniste si de un loc cu informatii utile pasiunii lor se vor inscrie si pe viitor pe cactusi.net.
Multa sanatate si bucurii tuturor ! :hug:
O femeie frumoasă e o bijuterie, o femeie bună e o comoara întreagă.

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”