Intalnire la Chereusa

Cristi

Intalnire la Chereusa

Mesaj de Cristi » Vin, 26 Apr 2013 21:16

In perioada 22-23 iunie va avea loc intalnirea de la Chereusa (jud. Satu Mare) organizata de Mircea Pop sub egida ACC Aztekium.
Tema principala a intalnirii: Genul Echinopsis si hibrizii lui.
Va rugam sa confirmati participarea dumneavoastra mentionand numele si numarul de persoane pentru a face o estimare cat mai corecta a necesarului de locuri de cazare si alimente.
Ii multumim prietenului Mircea pentru ca s-a oferit sa gazduiasca o intalnire a asociatiei si suntem convinsi ca va iesi o manifestare de nota 10 cu multa multa voie buna si vizitarea si studierea colectiei Mircea Pop care printre multe altele are cea mai bogata colectie de hibrizi de Echinopsis din Romania si printre cele mai complete din Europa !
Puteti confirma participarea pe forumul Aztekium la subiectul cu acelasi nume sau la adresa de mail a lui Mircea mircha59@yahoo.com sau nr de mobil al lui Mircea 0752314244

Incep eu: familia Neciu, 4 bucati (2 mari si doi mici), aducem cort personal. :lol: :lol:
cactus wizard

crysss

Re: Intalnire la Chereusa

Mesaj de crysss » Dum, 28 Apr 2013 20:45

Pana in ce data putem confirma prezenta? Incerc pe cat posibil sa vin si eu, urmeaza sa vobesc cu Cristian sa stabilim cateva detalii si transportul si daca totul e ok si nu intervine nimic eu vin in proportie de 90%
CEL MAI IMPORTANT LUCRU IN VIATA OMULUI ESTE ... SANATATEA
http://crysss.sunphoto.ro/

Cristi

Mesaj de Cristi » Lun, 29 Apr 2013 13:42

Buna Cristina,
Inca e vreme destula; ar fi bine cam cu 2-3 saptamani intainte sa stim in mare numarul de participanti.
Credeti-ma, va fi foarte frumos!
cactus wizard

Cristi

Mesaj de Cristi » Mar, 30 Apr 2013 19:19

Adaug doar 2 elemente interesante privind intalnirea:
Chereusa e la cca 10 km de Baile Tasnad si in 15 de minute doritorii pot fi acolo pt o scurta cura de apa sarata impreuna cu copiii care sigur nu vor avea nimic impotriva.
Mircea, pentru a carui calitate de bucatar garantez, a promis ca pregateste el un miel la protap in stil vanatoresc, asezonat cu ce trebuie.
Decor mirific+ colectie superba de cactusi si suculente cu sansa de a vedea sute de hibrizi in plina floare + gazde de nota 10 + prietenii aztekiumisti iubitori de cactusi + mancare la ceaun si protap....
cactus wizard

cipriansuta

Mesaj de cipriansuta » Mie, 15 Mai 2013 17:46

Salut

este posibil sa ajung si eu, mai ales ca in perioada respectiva sper sa fiu in Satu Mare, destul de aproape de locul faptei; nu cred ca va fi nevoie de cazare, distanta scurta permite intoarcerea acasa seara si revenirea a doua zi dimineata; poate ne strangem mai multi din zona si folosim o singura masina, inca nu am luat legatura cu nimeni pentru ca nu sunt 100% sigur ca voi ajunge; aici mai am o singura problema de rezolvat, dar din pacate nu depinde de mine, ci de birocratie asa ca nu pot face pronosticuri; teoretic au 3 saptamani sa raspunda, din care au trecut deja 2

Ciprian

crysss

Mesaj de crysss » Mie, 15 Mai 2013 21:10

Buna seara,
Este foarte probabil(in proportie de 90%) sa ajungem si noi , adica eu si cu Cristian, dar pana nu se intoarce in tara nu pot sa va spun, dar in principiu venim si noi. Si daca tot se poarta cu cortul, atunci cu cortul sa fie, orcum venim cu masina si deci casa este cu noi.
Sper sa ne vedem cu bine acolo. Confirmam prezenta cel tarziu luni sau marti cand se intoarce Cristian in tara

crysss

Mesaj de crysss » Joi, 23 Mai 2013 14:54

Buna tuturor,
Confirm prezenta mea si a lui Cristian, am luat legatura si cu domnul Mircea pentru ai comunica prezenta noastra

Cristi

Mesaj de Cristi » Vin, 24 Mai 2013 20:39

Daca sunt doritori de sol Mineral Marvel la Chereusa, ii rog sa imi spuna din timp. Tinand cont de faptul ca vin cu intreaga familie si 2 saci cu cort, nu avem spatiu mult in masina. 2-3 saci totusi se pot 'strecura'.
Azi am discutat cu domnul Petrut si vrea sa vina si domnia sa :-) Se pare ca vom fi o trupa frumoasa.
cactus wizard

Mircea

Mesaj de Mircea » Lun, 27 Mai 2013 20:55

Abia astept sa ma intalnesc si cu dl. Petrut. Eu zic sa punem mana de la mana cate un cactus - doi si om il facem!

Numa bine si multi :cactus1: :cactus2: :cactus4:

anytta

Mesaj de anytta » Mar, 04 Iun 2013 07:43

Buna dimineata,

Confirm prezenta mea si a sotului meu la intalnirea de la Chereusa.

De abia astept sa va intalnesc pe toti!

O zi minunata va doresc!

Cu stima,
Ana-Maria

Cristi

Mesaj de Cristi » Mie, 05 Iun 2013 20:26

Mancarea se ia la comun, farfurii, pahare si tacamuri de unica folosinta, putina bere (cca o lada). Fiecare persoana care merge ii trimite inainte lui Mircea 50 de lei pt cumparaturi; banii se trimit prin mandat postal. Copiii sub 14 ani 25 de lei/persoana si cei sub 5 ani-gratis.
Banii se expediaza cu 10 zile inainte de intalnire.
Se poate merge de vineri la Mircea; ziua principala a intalnirii e sambata dupa ora 11 cand vor fi prezentarile, vizitarea oficiala colectiei si sedinta asociatiei.
Important: sa discutati cu Mircea despre cazare!Noi vom sta in cort personal.
cactus wizard

Andreea

Mesaj de Andreea » Joi, 06 Iun 2013 06:13

Buna dimineata

Zilele alese pentru intalnire sunt pline de evenimente.
Sambata, pe 22, este Echinoctiu de vara, asa ca va fi ziua cea mai lunga din an. Apoi ne vom pregati incet incet de toamna.
Duminica va fi luna plina. Poate vom avea parte de cer senin, ca sa o admiram in intregimea ei.
Tot duminica, este un eveniment religios, Rusaliile, sarbatoare importanta, care de curand a fost decretata de a fi sarbatorita cum se cuvine, asta pentru ca aveam prea putine sarbatori libere.
Sarbatoarea se va continua si luni, cu Sf. Treime, cei ce lucreaza la stat, vor avea liber.
Aceste evenimente sunt pentru toata lumea, fie ca le sarbatoresc sau nu.

Dar evenimentul principal pentru noi este intalnirea de la Chereusa, pe care aleg sa o petrec cu voi, cu voie buna din partea tuturor celor care vor sa vina.

Melchior

Mesaj de Melchior » Joi, 06 Iun 2013 16:39

Va salut !

Noi ajungem la Chereusa deja de vineri dupa masa, ca sa fim siguri ca mai prindem un loc bun pentru cort.Vom aduce si cateva plante cadou pentru doritori, neparat si pentru dl. Petrut.
Va fi luna plina dar din pacate luna va fi la o altitudine de max.23 de grade inaltime,deci destul la orizont si pe la ora 1 noaptea.Noi speram sa fie timp frumos pentru ca nu prea imi mai place sa stau in cort daca ploua, mai ales ca vom fi cu cei doi nepoti.Din pacate se preconizeaza o vara destul de friguroasa si cu multe furtuni violente.

Sa ne intalnim sanatosi
Melchior

Alex

Mesaj de Alex » Joi, 06 Iun 2013 22:01

Buna seara.
Voi veni si eu la intalnire. Am sac de dormit dar nu si cort. Vad eu cum oi face.

Si eu am o planta pt Dl Petrut :)

Cristi

Mesaj de Cristi » Vin, 14 Iun 2013 15:32

Intalnirea se anunta exraordinara! Sunt deja 45 de participanti anuntati si aproape sigur altii vor aparea intre timp!
Va rog sa retineti: cei 50 lei/ persoana adulta trimisi in avans sunt doar o cheltuiala aproximativa. Exista posibilitatea ca sa mai fie nevoie de o suma. Asta vom vedea acolo cand facem socoteala finala inclusiv in functie de numarul total de participanti.
Daca cineva are nevoie de anumite mancaruri speciale (vegetarieni, persoane cu alergii alimentare etc.) va rugam sa va ingrijiti fiecare de nevoile voastre si sa va asigurati tot ceea ce va trebuie!
Baile Tasnad sunt la cca 10 km distanta si am inteles ca sunt intr-o stare foarte buna. Cei care veniti cu masini si doriti, va puteti aduce costume de baie si sa dati o fuga la apa!
cactus wizard

Scrie răspuns

Înapoi la “Asociatia Colectionarilor de Cactusi Aztekium Romania”