Proiecte 2014

Cristi

Re: Proiecte 2014

Mesaj de Cristi » Mie, 30 Iul 2014 20:51

Va asteptam cu drag!
Tinem legatura telefonic.
dinspre Cluj- se intra in Gilau pe E 60; la cca 1km de la intrarea in Gilau e o intersectie (Inainte de a trece E 60 peste raul Somes) si o luati la stanga iesind de pe E60. Tineti acel drum pana la destinatie (la cca 13-14km de la iesirea din E60). De la iesirea de pe E60 urmeaza sa treceti pe langa lacul de la Gilau, apoi barajul de la Somes apoi lacul de la Somes apoi barajul de la Tarnita si lacul de la Tarnita; la cca 2-3km de la trecerea peste barajul Tarnita e locul numit 'Plaja2'. Masinile le puteti lasa in drum sau cobora langa cabana; depinde de garda la sol si de caii putere sau sistemul de tractiune :-)
Eu voi iesi in strada sa va astept. Ma sunati!
Nu uitati costumele de baie si accesoriile!
cactus wizard

Liviutz

Mesaj de Liviutz » Mie, 30 Iul 2014 22:31

Dupa oarece cautari pe net, banuiesc ca asta e zona de destinatie:

https://www.google.com/maps/@46.7148505 ... a=!3m1!1e3

Cristi, poti sa confirmi ?

demi

Mesaj de demi » Joi, 31 Iul 2014 13:33

Buna ziua

Distractie placuta baieti si fete !!!!

Cu stima Mihai

Gino

Mesaj de Gino » Joi, 31 Iul 2014 18:17

Buna seara

Distractie placuta participantilor la intalnire ! :romania:
:jos-palaria:
Gino

Liviutz

Mesaj de Liviutz » Dum, 03 Aug 2014 21:20

Buna seara prieteni !

Tocmai am revenit de la intalnirea ACC Aztekium - a fost o reusita din toate punctele de vedere:

- peisajul: uluitor ! Un adanc albastru lac de baraj strajuit de munti impaduriti !
- cazare: spectaculoasa ! Pe langa toate utilitatile la discretie, etajul era ornamentat foarte "shic", iar balconul oferea o priveliste magnifica !
- utilitati pentru familiile noastre: o super-piscina (copiii cantau mereu aceeasi melodie:"- Dar dupa ce mancam putem sa mergem (iar) la lac sa facem baie ?")
- senzatii tari: plimbarea cu pontonul pe lac, dar nu oricum, ci cu copiii facand un fel de proto-ski nautic, cu colace la remorca - si nu era o adancime prea mare, doar vreo 100 de metri ...
- vedete: Roxana lui Elisav si schnauzerii uriasi ai gazdei
- expuneri cactusistice: de seara, ca desert dupa fripturi si palinca
- caldura: prietenilor Aztekium, caci altfel seara se cam lasa racoarea ...
- castiguri: unii mai mult (norocosii de la tombola) dar toti cei prezenti au castigat 3 zile memorabile !

Cristi

Mesaj de Cristi » Lun, 04 Aug 2014 14:15

Salut Liviut,
Ma bucur ca v-ati simtit bine! Daca si ceilalti colegi si colege au aceeasi opinie inseamna ca mi-am indeplinit scopul.
Si eu cred ca cei care nu au venit au pentru ce sa le para rau.
cactus wizard

veterinar

Mesaj de veterinar » Mar, 05 Aug 2014 21:16

Sa mai luam in consideratie doua lucruri foarte importante:
1.Dr.Neciu nu ne-a tratat de nicio boala patru zile,dar prin felul prin care s-a comportat cu noi, Cristi ne-a "tratat"ca pe niste printisori.
2.Doamna Neciu nu ne-a cantat nimic patru zile,dar Lili ne-a "incantat" prin daruirea si slujirea ei de furnicuta-albinuta.
Multumim Cristi,multumim Lili.
Cred ca ce se va intampla de acum inainte se va raporta la Tarnita.
Nicusor

Melchior

Mesaj de Melchior » Joi, 07 Aug 2014 16:39

Salut !

Ne-am simtit foarte bine ,am purtat discutii interesante ,pacat ca s-a terminat repede.Nepotilor nu le-a venit sa creada ca duminica nu mai mergem la baie pentru ca trebuie sa plecam.
Multumiri Fam. Neciu pentru organizare si pentru distractia in apa cu ocazia plimbarii pe lac cu pontonul oferit copiilor.
Cateva poze de la intalnire in ordine:peisaj,pregatirea cinei,distractie in apa,tombola,paza pontonului

Cristi

Mesaj de Cristi » Joi, 07 Aug 2014 19:10

Ne bucuram ca v-ati simtit bine :-) E cea mai buna rasplata pentru eforturile noastre.
Eu nu uit intalnirea de anul trecut de la Chereusa-a fost de nota 10!
Mi-as fi dorit sa fi avut gata macar o prezentare despre cactusi, din pacate nu am mai avut timp. Poate data viitoare :-)
cactus wizard

veterinar

Mesaj de veterinar » Lun, 11 Aug 2014 20:18

Eu nu am participat la intalnirea de la Chereusa,aprecierea mea era doar cu trimitere la intalnirile la care am participat.
Despre Chereusa am auzit,am citit si am vazut poze,si totul a fost la superlativ.
Nadajduiesc ca in 2017 [asa am inteles ca va fi] sa particip si este posibil ca sa parafrazez atunci pe imparateasa din Seba "Nici pe jumatate nu mi s-a spus despre Chereusa"
Vivat Chereusa,vivat Tarnita.
Nicusor

Scrie răspuns

Înapoi la “Asociatia Colectionarilor de Cactusi Aztekium Romania”