Tabara cactusista de vara 2016

Cristi

Tabara cactusista de vara 2016

Mesaj de Cristi » Dum, 24 Apr 2016 11:01

In acest an, sotia mea si cu mine ne ocupam de organizarea taberei de vara a asociatiei.
Locatia aleasa este cea din 2014: lacul Tarnita din jud. Cluj.
Am discutat cu familia Stranszky si am rezervat cabana pentru perioada 11-14 august 2016 (de joi pana duminica).
Pretul ramane pt noi acelasi ca si in 2014: 50 de lei/zi pt adulti si aici intra cazare si acces la bucatarie, baie, plaja, terasa. Pt copii se discuta separat in functie de varsta si de necesitatea amenajarii de paturi. Sigur vom putea rezerva si pontonul si face plimbari pe lac.
Pentru cei care nu au mai participat la intalniri cheltuielile sunt urmatoarele:
- comune (facem un necesar de produse/alimente) si le cumparam impreuna
- specifice fiecaruia- plata cazarii, cheltuieli de transport personal, cumpararea de alimente, bautura pt uz propriu (cine doreste sa bea 5 cafele/zi sau 10 beri/zi sau alimente care nu sunt in lista comuna)
Lacul Tarnita e situat la cca 25km de Cluj-Napoca,; accesul este usor, apa e buna de facut baie, peisajul foarte frumos, gazda are ponton cu care putem face excursii pe lac, exista camere de dormit, baie, bucatarie amenajata, terasa, loc de facut foc/gratare, se pot face proiectii video....
Fiindca gazdele ne cunosc, nu e nevoie de avans.
Tabara se adreseaza tuturor membrilor si simpatizantilor asociatiei si familiilor lor. Solicitarile de participare se fac aici sau pe mailul meu (neciu@yahoo.com). Deschidem lista cu doritori :-))
Sper sa ne putem intalni in numar cat mai mare si cu multa voie-buna!
Cristi
cactus wizard

Cristi

Re: Tabara cactusista de vara 2016

Mesaj de Cristi » Mie, 06 Iul 2016 11:04

Va rog pe cei care doriti sa veniti sa imi trimiteti mesaj (scris, nu telefonic) cu numele si numarul de persoane.
Mai avem cca o luna pana la intalnire si vreau sa facem lista cu participantii, cazarea si necesarul de alimente.
cactus wizard

Cristi

Mesaj de Cristi » Joi, 14 Iul 2016 13:15

Intalnirea e joi, 11 august, la mine acasa, intre orele 9-12. De aici ne grupam, ne organizam si mergem impreuna la Tarnita.
cactus wizard

Melchior

Mesaj de Melchior » Lun, 18 Iul 2016 10:00

Pentru ca intalnirea de acu doi ani a fost una foarte reusita din toate punctele de vedere ne-am bucurat atat noi dar mai ales nepotii de repetarea acestei iesiri in natura cu membrii si simpatizantii asociatiei. Aceste intalniri sunt numai aproape perfecte pentru ca obiectul intalnirii adica cactusii sunt destul de slab reprezentati.Eu propun ca participantii sa aduca macar o lada cu plante pentru schimb,cadou,donatie etc. astfel putem face si o micro expozitie la fata locului.
Noi venim direct acolo, vineri pe la 11, doua persoane si doi copii.

veterinar

Mesaj de veterinar » Mar, 19 Iul 2016 20:48

Buna seara
Vin si eu.Suntem 4 adulti.Daca e posibil,solicit aceeasi camera pe care am avut-o in 2014.
Nicusor

Cristi

Mesaj de Cristi » Mie, 20 Iul 2016 13:21

Foarte buna idee pentru cei care au posibilitatea sa transporte plante!
cactus wizard

Cristi

Mesaj de Cristi » Dum, 24 Iul 2016 12:16

Avem peste 30 de participanti! Daca mai sunt doritori, ii asteptam cu placere, trebuie doar sa vedem cum rezolvam cu cazarea. Exista si spatii de campare pe proprietatea inchiriata, cu acces la baie si bucatarie si evident, pret de cazare redus.
cactus wizard

Cristi

Mesaj de Cristi » Lun, 15 Aug 2016 09:34

Multumim tuturor pentru participare! Ne-am intalnit peste 30 de persoane, membri si simpatizanti, de la 9 ani la 79 de ani :-). Ne-am simtit bine, dar eu, ca si organizator, ii las pe participanti se se pronunte.
Nu apar chiar toti in poza de grup.

Regret lipsa celor care nu au putut fi alaturi de noi. La sedinta asociatiei s-a exprimat dorinta ca intalnirea de anul viitor sa fie in acelasi loc. Daca este cineva disponibil sa organizeze in alta parte, noi mergem cu placere :-). Daca nu se ofera nimeni, repetam aventura la Tarnita in 2017.
cactus wizard

Melchior

Mesaj de Melchior » Mie, 17 Aug 2016 10:44

Cred ca intalnirea din acest an a fost deasemenea una reusita ,desi s-a simtit lipsa la mai multi colectionari din diferite motive. Ne-am simtit foarte bine,vremea a fost putin capricioasa dar nu ne- a deranjat prea mult.
Cei mai tineri de la intalnire.. peisaj Tarnita

Premiatul din acest an

Au fost aduse cateva plante la fata locului si am reusit sa aranjam o mica expozitie.

Si nelipsita tragerea tombolei din plantele expuse.

Inca odata multumiri celor care s-au ocupat de reusita intalnirii !

Cristi

Mesaj de Cristi » Mie, 17 Aug 2016 18:10

Ne bucuram mult ca ne-am vazut si apreciez in mod deosebit prezenta colegilor care au venit de departe desi nu mai sunt la prima tinerete! Sunt un exemplu pentru altii mai tineri :-) Consider ca e important ca macar o data pe an sa incercam sa ne intalnim, speram sa o facem si in 2017 si vom anunta din timp data (asa cum de altfel am facut si in acest an) astfel ca toti cei care isi doresc cu adevarat, sa poata sa isi organizeze programul propriu. Trebuie sa intelegem cu totii ca asociatia si spiritul ei vor exista atata timp cat noi, ca membri si simpatizanti, suntem dispusi sa facem efortul de a le mentine. Sa facem si dupa aceea sa asteptam si de la altii sa faca. Asta ar fi ideea :-) .
cactus wizard

veterinar

Mesaj de veterinar » Mie, 17 Aug 2016 23:09

Fara implicarea masiva a lui Lili si Cristi Neciu,nu stiu cum s-ar fi desfasurat cele 4 zile.Au fost haruiti de Dumnezeu cu darul "slujirii" aproapelui.Le multumim frumos,din tot sufletul pentru sacrificiile lor,financiare,fizice si de timp.
Ma inscriu de pe acum pentru 2017,solicitand aceeasi camera.Va anunt ca prima sarja de dulceata de smochine este gata,Va fi din belsug in cele 4 zile,
Sa traim si sanatosi sa fim.
Nicusor

Liviutz

Mesaj de Liviutz » Joi, 18 Aug 2016 21:19

Cu regretul ca anul acesta mi-a fost imposibil sa ajung la Tarnita, va felicit pentru intalnire si ma bucur pentru voi !

mariusb

Mesaj de mariusb » Sâm, 20 Aug 2016 10:51

Buna ziua
A fost o adevarata bucurie ca am reusit sa ne reintalnim cu vechi prieteni si sa vedem ca au venit si noi iubitori de cactusi. Multumim familiei Neciu pentru timpul si efortul investit in organizarea acestui eveniment. Ne inscriem si noi pentru intalnirea din 2017.
Banciu Marius si Eniko

Scrie răspuns

Înapoi la “Asociatia Colectionarilor de Cactusi Aztekium Romania”