Activitati 2017

Cristi

Activitati 2017

Mesaj de Cristi » Mie, 21 Dec 2016 11:51

Va rog sa vizitati forumul asociatiei si sa propuneti activitati cactusiste/ suculentiste pe 2017!
http://www.aztekium.ro/forum2b/viewtopic.php?f=38&t=693
cactus wizard

@lexx

Re: Activitati 2017

Mesaj de @lexx » Mie, 04 Ian 2017 11:19

Abia mi-am facut si eu cont pe siteul asociatiei si nu pot deocamdata posta nimic acolo, asa ca voi profita si voi pune aici ideea mea.

Am tot studiat colectia de imagini postate de tine, Cristi, si mi se pare ca a acumulat o valoare mai mare decat orice carte am vazut eu pana acum (si ma refer aici strict dpdv al imaginilor, neavand indeajuns de multa experienta incat sa ma pot pronunta si asupra altor perspective). Eu unul as fi extrem de bucuros sa pot cumpara o carte cu toate aceste imagini. :study: :study: :study:

Imi imaginez ca necesita costuri foarte mari insa o idee pe care au pus-o si altii in practica (proiecte precum http://mandriesibeton.ro/ sau www.bumbutz.ro/books-bumbata) cred ca s-ar potrivi si in acest caz. Aceasta presupune ca doritorii sa comande cartea in avans, platind pretul ei in avans, iar cand se aduna indeajuns de multi doritori incat sa se poata finanta tiparirea, abia atunci cartea va fi tiparita. Iar daca se va face editie bilingva, printul textului fiind cel mai ieftin, ar avea sanse poate si in strainatate.

Ce zici?

Alex

Mesaj de Alex » Mie, 04 Ian 2017 23:14

Timp, timp si iarasi timp

Cristi

Mesaj de Cristi » Joi, 05 Ian 2017 20:05

Salut Alexandru,
E off topic, dar raspund. Multumesc pentru apreciere. Multe persoane au contribuit si contribuie cu imagini deosebite la galeria forumului. Nu e doar meritul meu. Asociatia are scrise capitolele pentru carte. Mai e de lucrat pe text (nu am mai avut eu timp) si se poate face cartea, problema e de costuri. O carte decenta, color, dupa standardele anilor in care traim, costa peste 15 000 de lei chiar si intr-un tiraj limitat. Eu unul sunt dispus sa contribui cu 2000 de lei la un fond comun necesar tiparirii lucrarii. Gaseste-mi restul de 13000 (costurile sunt aproximative) si o facem in mai putin de 6 luni.
cactus wizard

Scrie răspuns

Înapoi la “Asociatia Colectionarilor de Cactusi Aztekium Romania”