Pamant de frunze

Cristi

Pamant de frunze

Mesaj de Cristi » Sâm, 25 Mai 2013 18:24

Azi, dupa ce ieri am colindat pe coclauri pentru roci pt Mineral Marvel, m-am mobilizat din nou si mi-am adus ceea ce imi lipsea: pamant de frunze. Au fost 2 drumuri cu masina burdusita, ore bune de greblat, razuit si strans pamant de frunze ajutat de sotie, carat de saci, mai multe ore de cernut, o durere 'sanatoasa' de spate, dar a meritat: am pamant de frunze pentru a-mi continua transplantarile si repicarile.
Am dus si copiii cu noi; ei si-au adunat conuri, carabusi, s-au catarat in copaci.....
Sunt obosit, dar multumit de faptul ca mi-am rezolvat o treaba importanta, stau in fotoliu la calculator si mananc o delicioasa spuma de capsuni. Viata e frumoasa! :joy: :veselie2:
cactus wizard

crysss

Re: Pamant de frunze

Mesaj de crysss » Sâm, 25 Mai 2013 21:06

Buna,
Pamantul ca si pamantul, dar spuma de capsuni imi lasa apa in gura, asa ca maine dupa capsuni...
CEL MAI IMPORTANT LUCRU IN VIATA OMULUI ESTE ... SANATATEA
http://crysss.sunphoto.ro/

Cristi

Re: Pamant de frunze

Mesaj de Cristi » Mie, 29 Mai 2013 17:51

Intrucat am reusit sa adun destul pamant de frunze, pot sa vand o mica cantitate doritorilor.
Pentru cei interesati: e pamant din padure de fag+molid + rare alte foioase (nu stejar). E cernut printr-o sita cu ochiuri de 4mm; deci e fara radacini, seminte; are in el ceva ace de molid partial putrezite. Nu e sterilizat.
Pret: 50 lei/ 25 de litri.
Il dau de acasa sau chem firma de coletarie acasa si cumparatorul plateste transportul.
Detalii pm sau e-mail.
cactus wizard

Scrie răspuns

Înapoi la “Soluri, ghivece, transplantari”