Teofil Condoros

Cristi

Teofil Condoros

Mesaj de Cristi » Lun, 05 Iun 2017 15:18

Azi am primit o vizita deosebita. De multi ani auzisem de domnul Teofil Condoros din Arad si mi-am dorit mult sa il cunosc. Astrele s-au aliniat abia in aceste zile, domnul Condoros a fost prezent la o expozitie in Cluj-Napoca, m-a contactat si m-a vizitat impreuna cu fiica dansului.
Ma bucur ca ne-am cunoscut! Cele 2-3 ore au trecut prea repede, ne-am despartit, dar sper sa ne revedem si sa ne reauzim cat mai curand.
Pentru colegii mai noi, domnul Condoros este unul din putinii producatori profesionisti de cactusi din Romania. De zeci de ani isi ingrijeste plantele, le inmulteste, le creste si merge cu ele pe piete si la expozitii la vanzare. M-as bucura sa aud ca sunt mai multi producatori, ar fi un semn bun privind pasiunea noastra tepoasa si le urez mult, mult succes!
Cristi
cactus wizard

demi

Re: Teofil Condoros

Mesaj de demi » Lun, 05 Iun 2017 18:38

Buna seara

Si Turdeni au avut placerea de al primi pe domnul Teofil Condoros in vizita pe la colectiile lor .
De cunoscut ne cunosteam de mai demult prin lumea virtuala , dar personal doar in zilele acestea .
Este un om deosebit si sper sa reusesc s-ai vizitez si eu colectia .
O poza de grup in ordie cum urmeaza : Placintar Vasile , eu , Teofil Condoros si un prieten tot cactusist Pop Dan din Cluj .

Cu stima Mihai

dana rusu

Mesaj de dana rusu » Mie, 07 Iun 2017 08:52

bravo voua oameni dragi.

Zoly87

Mesaj de Zoly87 » Mie, 07 Iun 2017 10:54

Un om deosebit Dl. Teofil. Am avut onoarea sa discut cu dansul cu ocazia Zilelor Clujului si de Ziua Copilului 😊

Roxana

Mesaj de Roxana » Mie, 07 Iun 2017 12:29

Si eu am avut placerea sa il cunosc pe domnul Condoros, am si cateva exemplare foarte frumoase in colectie de la dumnealui, mi-a oferit si sfaturi utile. Intr-adevar avem nevoie de cat mai multi producatori ca dumnealui, poate intr-o zi o sa provina majoritatea cactusilor si suculentelor de pe piata din astfel de surse de calitate si nu din olanda, cu "flori" lipite si daunatori.

dana rusu

Mesaj de dana rusu » Joi, 08 Iun 2017 06:56

Am si eu plante frumoase de la dumnealui,plantele vin odata cu sfaturi de ingrijire si se vad ca sunt crescute cu suflet,nu sufera deloc cand intra la noi in colectie.
Felicitari pentru tot ce faceti si viata cat mai lunga.

Cristi

Mesaj de Cristi » Joi, 08 Iun 2017 14:45

Suntem o comunitate mica si e o bucurie ori de cate ori reusim sa ne vizitam si sa impartasim experienta din domeniu.
cactus wizard

Scrie răspuns

Înapoi la “Vizite la colectionari romani si straini”